Yaşam

Bakan Adil Karaismailoğlu: İstanbul-Antalya arası 4 saat 45 dakikaya düşürülecek

ensonhaber.com

Türkiye’ye büyük bir hizmet için kolları sıvadı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, İstanbul-Antalya hızlı tren hattı projesini müjdeledi.

NTV yayınında projeyi ilk kez anlatan Bakan Karaismailoğlu, “714 kilometre uzunluğundaki hızlı trenle İstanbul’dan Antalya’ya yani İstanbul’dan Antalya’ya 4 saat 45 saatte ulaşma imkanımız olacak. dakika. İstanbul-Eskişehir arası ve Eskişehir’den Kütahya’ya zaten var olan hattımız bu. “Afyonkarahisar, Isparta ve Burdur’dan Antalya’ya ineceğiz. Bu sınırlar birbiriyle entegre olacak” dedi.

Ankara-İstanbul’un ortasında muhteşem hızlı tren

Karaismailoğlu, Ankara-İstanbul ortasına yapılacak ‘süper hızlı tren’ projesi hakkında da bilgi verdi.

Adil Karaismailoğlu’nun açıklamaları şöyle:

Ankara-İstanbul hattında süper hızlı tren projesini hayata geçireceğiz. Ankara-İstanbul arası 80 dakikaya düşecek. Saatte 350 kilometreye kadar hızlanacak. Mevcut hızlı tren hattı mevcut yapısıyla devam edecek. Bu yıl süper hızlı tren hattının ihalesini yapacağız.

“Trabzon-Ankara arası 4,5 saate inecek”

Samsun’dan Sarp’a hızlı tren projesini de hayata geçireceğiz. Karadeniz uzun mesafeli bir demiryolu ile buluşacak. 513 kilometre uzunluğundaki bu proje tamamlandığında Trabzon-Sarp ortası 70 dakikaya, Trabzon-Samsun ortası 2 saate ve Trabzon-Ankara ortası 4.5 saate inecek.

İstanbul-Antalya orta hızlı treni

714 kilometrelik İstanbul-Antalya arası 4 saat 45 dakikaya inecek. İstanbul-Eskişehir ortası aslında şu anki sınırımız ve Eskişehir’den Kütahya, Afyonkarahisar, Isparta ve Burdur’dan Antalya’ya ineceğiz. 2 saat 15 dakikada 347 kilometrelik Eskişehir-Antalya ortasını kat ettik. Bu da yapımı devam eden Ankara-İzmir hattından Afyonkarahisar’a entegre edilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu