Haber

Edremit’te düzenlenen Yorkshire Kanarya Gösteri Yarışması yoğun ilgi gördü

Edremit Yorkshire Kanarya Kulübü (EYCC) tarafından Balıkesir’in Edremit ilçesinde düzenlenen 7. Yorkshire Kanarya Gösteri Yarışması’na ilgi büyük oldu. Yarışmada Türkiye’nin dört bir yanından 2 bin kanarya duruşu, sesi ve renklerinin canlılığıyla dereceye girmek için yarıştı.

Güre Atatürk Spor Salonda düzenlenen yarışta kanaryalar duruş, ses, renk ve sevimliliklerine göre değerlendirildi. Yarışın hakemleri Steve Edmond, Dominique Fuumarelli, Angelo Masi ve Nicolas Liennard’dı. Yarışmada En İyi Yetim Kanarya Gösterisi En İyi kategorisinde Alım Örkün birinci, Sedat Taçgün ikinci, Yorkmask Küme ise üçüncü oldu. 13. Kategori Yeşil Parka Tüy kategorisinde Tuncay Reşit birinci, Ahmet Dönmez ikinci, Mustafa Sarı ise üçüncü oldu. 2. Düz Sarı Mat Tüy Erkekler kategorisinde Nevzat Akın birinci, İlhan Gözgeç ikinci, Ali Asfuroğlu’nun kanaryası üçüncü oldu.

Kazanan kanaryaların sahiplerine ödülleri Edremit Kaymakamı Ahmet Odabaş, Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, Edremit Yorkshire Kanarya Kulübü Lideri Mahmut Balcı ile yönetim kurulu ve protokol üyeleri tarafından verildi. – BALIKESİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu