Haber

Kırklareli’den kısa bir kesit

Kaymakamlık şube müdürleri toplantısı Babaeski’de gerçekleştirildi.

Kaymakam Şenol Levent Elmacıoğlu başkanlığında Cumhuriyet İlkokulu konferans salonunda gerçekleştirilen toplantıya belediye başkanları, kurum müdürleri, oda temsilcileri, köy ve mahalle muhtarları katıldı.

Toplantı saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

2022 yılında yapılan yatırımların değerlendirildiği toplantıda, bu yıl için planlanan çalışmalar ve yatırımlar masaya yatırıldı.

Satranç kursu açıldı

Pınarhisar Belediyesi tarafından satranç kursu açıldı.

Türkiye Satranç Federasyonu işbirliğiyle belediyeye bağlı Z kütüphanesinde düzenlenen kursa ilkokul öğrencileri katıldı.

Belediye Başkanı İhsan Talay yaptığı yazılı açıklamada, çocuklara satranç öğreterek turnuvalara hazırladıklarını söyledi.

Talay, satranç sayesinde çocukların hızlı düşünmeyi, doğru karar vermeyi ve beyin jimnastiği yapmayı öğreneceğini söyledi.

Elektrik kesintisi

Vize ilçesine bağlı 3 köyde elektrik kesintisi yapılacak.

TREDAŞ’tan yapılan açıklamada, bakım ve onarım çalışmaları kapsamında Vize ilçesine bağlı Topçuköy, Çövenli ve Akıncılar köylerine 7 Şubat Salı günü bir süre elektrik verilmeyecek.

Söz konusu kesintiler 09.00-18.00 saatleri arasında uygulanacaktır.

Açıklamada, elektrik kesintilerinden dolayı elektrikli cihazların zarar görmemesi için vatandaşların da kesinti gün ve saatinde önlem almaları istendiği belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu