Haber

Mahalle Evlerinde Kadınlara Eğitim

Göreve geldiği günden bu yana kadınların el emeğinin maliyetini ön planda tutan Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin tarafından sosyal belediyecilik anlayışıyla kurulan mahalle evleri her geçen gün eğitim vermeye devam ediyor.

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin’in eşi Canan Ergin’in sorumluluğundaki mahalle evleri, kadınlara yönelik sunduğu eğitimlerle aile bütçesine katkı sağlama, düzenlediği kurslarla sosyalleşme ve yeni eserler üretme olanağı sağlıyor.

Örgü, vitray, geri dönüşüm, deri işleme, cam boyama, sepet örme, takı tasarımı, seramik, keçe işleme atölyelerinin yer aldığı mahalle evleri, yirmi kişilik sınıflarda ücretsiz eğitim vererek kadınların ufuklarını genişletmelerine yardımcı oluyor.

Ali Çetinkaya Mahaleevi’nde; 150 Konutta 1. Mahalle Evi’nde deri, Rumca, cam boyama, takı tasarımı, örgü, geri dönüşüm, vitray ve örgü, 1. Mahalle Evi’nde 150 Keçe ve sepet, 2. Mahalle Evi’nde 150 Keçe ve sepet, Hamdibey Mahalle Evi, Sarımsaklı’da soğuk sabun ve mum Altınova Mahalleevi’nde Mahalle Evi’ Sepet örgüsü, takı tasarımı, dikiş ve geri dönüşüm, seramik ve dikiş kursları verilecek.

Kurslara başvuracak kadınların diledikleri zaman mahalle evlerine giderek başvuru formunu doldurmaları ve devam eden eğitimlere katılarak kişisel gelişimlerine katkıda bulunmaları bekleniyor. Mahalleevleri’ndeki dokuz farklı eğitimin yanı sıra kadınlar, ürettikleri el sanatlarını Mahalleevleri’nin satış noktalarında satarak gelir elde ediyor.

Kurslara katılmak isteyen hanımlar 05527711945 numaralı hattan bilgi alabilirler.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

koseajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu