Haber

Naci Görür’den ‘depreme dayanıklı şehir’ çağrısı: Daha büyük felaketlerle karşı karşıya kalacağız

prof. Dr. Naci Görür, Maraş depremlerinin ardından yeniden gündeme gelen ‘depreme dayanıklı şehirler’ konusuyla ilgili sosyal medya hesabından bir davet yaptı.

Siyasilere, “Lütfen depremde yıkılan evleri yenileyeceğiz, sizi aç ve susuz bırakmayacağız” literatürüyle ortaya çıkmayın” diyen Görür, siyasetçilere bir an önce şehirlerin dayanıklı olması çağrısında bulundu. deprem vuruyor.

‘ÖNEMLİ DEPREM GELMEDEN ŞEHİRLERİ DAYANIKLI HALE GETİRMEK’

Görür’ün yazısı şöyle:

“Arkadaşlar, halkımızın ve yöneticilerimizin pek farkında olmadığı bir gerçeği bir kez daha hatırlatmak isterim. Bugün çoğumuz deprem deyince aklımıza şubat ayındaki depremlerin başımıza getirdiği sıkıntılar geliyor. Ancak o depremler yeni oldu, sadece zararlarını görüyoruz, eskiden yoktu! Gerçek şu ki, deprem ülkesiyiz, çare arıyoruz. Bugün yıkılan yerleri yeniden inşa edip insanlarımızı aç bırakmamak. Susuzluk çare değil, ülkemizi şoklara dayanıklı bir ülke yapmazsanız, er ya da geç daha büyük felaketlerle karşı karşıya kalacağız ve çok canlarımızı kaybedeceğiz.

Lütfen depremde yıkılan evleri yenileyeceğiz, sizleri aç ve susuz bırakmayacağız literatürüyle karşımıza çıkmayın. Asıl sorun bu değil, elbette bunu yapacaksınız. Önemli olan şehirlerimizi depremler gelmeden dayanıklı hale getirmektir. Benim mazlum milletim bunu siyasetçilerden sevgiyle talep etmelidir.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu