Haber

Ne villa ne konak: Şişli’de 650 bin liraya kiralık daire

Kira artışları bir süredir Türkiye’nin gündemini meşgul ediyor. Derme çatma bodrumlarda bile kira bedeli 15 bin TL’ye kadar çıkıyor; Lüks dairelerin kiraları da fırladı.

Şişli’de 7 odalı daire için aylık 650 bin TL kira talep ediliyor. İlanı internette görenler ilk başta gözlerine inanamasa da başka sitelerde de benzer ilanlarla karşılaştı. 4+1 daireler için aylık 390 bin TL ve 300 bin TL kira talep ediliyor.

TV 100’e konuşan Emlak Uzmanı Evrim Kırmızıtaş, ilan sitelerinde dairelerin yüksek kira bedellerini serbest piyasaya bağlıyor. Taşınmaz sahiplerinin üst sınır olmaksızın gayrimenkullerde istedikleri rakamları yazdıklarını, aracı kurumların ise konut pahasına istedikleri rakamları verdiklerini belirten Kırmızıtaş, alıcıların bilinçli hareket etmesi gerektiğini belirtti.

Redstone yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; “6+1 bir daireden bahsediyoruz Boğaz manzaralı ama ev bile yok. Bulunduğu kattaki daireden bahsediyoruz. Aylık kirası 650 bin TL. Kontrol olmadığı için. İnternet sayfalarında 390 bin TL olan daire ertesi gün 550 bin TL’ye çıkıyor “Her evin bir değeri vardır, alıcılar bilinçli hareket ederse o fiyatlar otomatik olarak düşer.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu