Ekonomi

Kahramanmaraş’ta İmitasyon Takılara Yoğun İlgi

Kahramanmaraş’ta imitasyon takılara ilgi her geçen gün artıyor. Gerçeğinden ayırt edilemeyen ürünler 20 liradan 800 liraya kadar değişen fiyatlarla alıcı buluyor.

Tarihi Kapalıçarşı’da fiyatların artması nedeniyle altın alamayan kadınların imitasyon takılara yoğun ilgi gösterdiğini belirten Ali Atıcı, “Altın fiyatlarının artması nedeniyle altın alamayanlar imitasyona yönelmeye başladı. Gerçeğinden hiçbir farkı olmayan 800 bin liralık kemerin taklidi 700 liraya satılıyor.”

Atıcı, “Yaklaşık 30 yıldır tarihi Kapalıçarşı’da bu işi yapıyorum. Altın fiyatları yükseldikçe imitasyon takılara olan ilgi de her geçen gün artıyor. Maraş kemeri 800 bin TL ama 700 TL’ye satılıyor.” burada Maraş kolye 400 bin tl ama burada 300 tl burma 60 bin tl burada 300 tl maraş burgu bilezik 44 bin tl burada 70 tl’ye satılıyor altın fiyatları yükseldikçe İnsanların alım gücü düşüyor. Buraya gelip buradan alıyorlar. Buradaki işler gerçeği kadar güzel. Fiyatlarımızı da çok cazip tutuyoruz. Buraya gelen insanlar “Altına param yetmiyor diyorlar, alıyorlar.” buradan alıp giy. Düğün alışverişini buradan yapanlar var. Tıpkı kuyumcuya gitmek gibi” dedi.

Zehra Tilki isimli müşteri ise, “Buranın daimi müşterisiyim. Buraya sık sık gelip bu eserleri alıyorum. Genel olarak buradan memnunuz ve gerçek altın gibi göründüğü için çok talep var. mücevher vitrinleri, ateş değeri olan her şey var. Şu anda altın var.” Her şey çok değerli. Biz de buraya geliyoruz. 800 bin TL’ye kemer, 20 bin, 30 bin, 100 bin TL’ye bileklik almak yerine kendimizi mutlu edip takıyoruz. Burada fiyatlar daha cazip. “Var, daha iyi fiyatlar da görebiliyoruz. Genelde işler tam altın işi gibi, renkleri solmuyor. Bu yüzden tercih ediyoruz” dedi. – KAHRAMANMARAŞ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu