Ekonomi

SC Ventures ve SBI Holdings, BAE’de 100 milyon dolarlık dijital varlık şirketi kurdu

Standard Chartered’ın inovasyon ve girişim birimi SC Ventures, Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki (BAE) fintech ekosistemini desteklemek amacıyla Japonya’nın SBI Holdings ortaklığıyla dijital varlıklara adanmış yeni bir yatırım şirketi kurduğunu duyurdu. Başlangıç ​​sermayesi 100 milyon dolar olan ortak girişim, tohumdan C Serisi seviyeye kadar yatırımlara odaklanarak küresel dijital varlıklar alanında itici güç olmayı hedefliyor.

Yeni kurulan firma, piyasa altyapısı, risk yönetimi araçları, merkezi olmayan finans (DeFi) platformları, tokenizasyon hizmetleri, tüketici ödeme çözümleri ve Metaverse ile ilgili teknolojiler geliştiren şirketleri hedef alacak. SC Ventures CEO’su Alex Manson, BAE’nin sağlam düzenleyici çerçevesi, gelişen altyapısı ve fintech alanında büyüyen yetenekli profesyonel havuzu gibi stratejik avantajlarını vurguladı.

Bu hamle, SC Ventures’ın dijital varlıklara yönelik stratejik hamlesinin bir devamıdır. Bu yılın başlarında, Mayıs 2023’te SC Ventures, dijital varlık alanında işbirliği için Dubai Uluslararası Finans Merkezi ile bir Mutabakat Zaptı (MoU) imzalamıştı. SBI Holdings ile kurulan iştirak, hızla gelişen bu segmentteki konumunu daha da genişletecek ve ortaya çıkan fırsatlardan yararlanacak.

SBI Holdings Temsilci Direktörü Yoshitaka Kitao, Manson’un BAE’nin bir fintech merkezi olma potansiyeline ilişkin düşüncelerini yineledi ve girişimin dijital varlık pazarındaki etkisini genişletme yeteneği konusundaki iyimserliğini dile getirdi. İşbirliği, SC Ventures’ın Zodia Custody ve Zodia Markets gibi girişimlerini içeriyor. DalgalanmaMetaco gibi önde gelen fintech şirketlerindeki geçmiş deneyimlerinden ve yatırımlarından faydalanması bekleniyor.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

haber-bagcilar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu